عدالت امامان

مطالب دیگر:
🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق اعتماد🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق اعتیاد به اینترنت🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق آمیخته بازاریابی🔗پیش بینی همزمان میدان جریان خارجی و دما در ماده تیغه توربین سه بعدی خنک شده داخلی🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق بازاریابی داخلی و بازاریابی بین المللی🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق بانکداري🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق بسیج و اشتغالزایی🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق بیمه‌های اتکایی🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق تبلیغات اینترنتی🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق تجارت الکترونیکی🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق تحلیل پوششی داده ها🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق تعارض نقش🔗مقايسه ميزان عزت نفس در بين دانشجويان ممتاز و دانشجويان مشروطي🔗مقايسه عزت نفس جوانان عادي و بزهكار 18 تا 25 سال شهر تهران🔗بررسي رابطه بين كمرويي و استرس در بين دانشجويان دختر🔗بررسي روحيات كار آفريني در بين دانشجويان رشته اقتصاد كشاورزي واحد ابهر و مقايسه آن با كارآفرينان شهر🔗دهكده توريستي (شهر مراغه)🔗علل گرايش جوانان به مد و مد پرستي🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق تعریف بیمه🔗مقايسه ويژگي هاي شخصيتي دانش آموزان علاقمند به ورزش و دانش آموزان بي علاقه به ورزش در دبيرستان
تحقيق عدالت امامان|31019514|ll5
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان عدالت امامان را مشاهده می نمایید.

تحقیق
متشکل از 22 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
مقدمه
ور حکومتی اسلام را پایه ریزی و همه مردم را در اداره حکومت شریک کرد .
حضرت محمد (ص) سالها به صورت پنهانی مردم مکه را به سوی خدا دعوت کرد و آن زمان ندا آمد که دعوت آشکار کن ؛ دشمنان چنان عرصه را بر او تنگ کردند که به دستور خدا هجرت آغاز کرد . پیامبر گرامی اسلام پس از 13سال توقف در مکه در اثر فشار و اذیت و آزار قریش از طرف خداوند مامورشد به مدینه هجرت کند ؛ هجرت پیامبر و مسلمانان به مدینه ؛ فصل تازه ای در زندگی پیغمبر اکرم (ص)و اسلام گشود ؛ همچون کسی که از محیط آلوده و خفقان آور به هوای آزاد و سالم پناه برد .هجرت پیامبر (ص)و مسلمانان از مکه به مدینه برای پی ریزی زندگی اجتماعی اسلام ؛ نخستین گام بلند در پیروزی و گسترش اسلام و جهانی شدن آن بود .مبعث نبی اکرم اسلام در سراسر ایران اسلامی با شکوه خاصی گرامی داشته می شود .
شهروندان تهرانی نیز همه ساله به همین مناسبت مراسم و جشن هایی را در اماکن مذهبی مساجد و حسینیه ها برگزار می کنند و سالروز بعثت پیامبر بزرگوار اسلام را گرامی می دارند .مردم با آذین بندی و چراغانی خیابانها ؛ معابر؛ مساجد و شرکت در مراسم جشن ارادت خالصانه خود را به خاتم الانبیا حضرت محمد بن عبدالله (ص)نشان می دهند .

عدالت، بارزترین نکته حکومت امیر المومنین (علیه السلام)
اگر به زندگى اميرالمؤمنين و حوادث دوران تقريبا پنج‌ساله‌ى حكومت آن حضرت نگاه كنيم، مى‌بينيم عمده‌ى آنچه براى آن بزرگوار در اين مدت به عنوان مشكل پيش آمد، ناشى از عدالتخواهى ايشان بود. اين نشان مى‌دهد كه مسأله‌ى عدالت چقدر سخت است. عدالتخواهى و دنبال عدالت رفتن، به زبان آسان است؛ اما در عمل آن‌قدر با موانع گوناگون مواجه مى‌شود كه دشوارترين كار هر حكومت و نظامى اين است كه عدالت را در جامعه تأمين كند. عدالت فقط عدالت اقتصادى نيست؛ عدالت در همه‌ى امور و شؤون زندگى بسيار دشوار است. اين همان چيزى است كه اميرالمؤمنين با آن قدرت ملكوتى و شأن الهى، آن را وجهه‌ى همت خود قرار داد و دنبال كرد. لذا اميرالمؤمنين در اين عبارت معروف فرموده است: «والله لان ابيت على حسك السعدان مسهدا، و اجر فى الاغلال مصفدا، احب الى من أن القى الله و رسوله يوم القيامة ظالما لبعض العباد و غاصبا لشى‌ء من الحطام»؛ يعنى از خلافت كنار آمدن كه هيچ؛ اگر مرا به غل و زنجير بكشند و روى خارهاى مغيلان هم با تن عريان بكشانند، حاضر نيستم حتى به يك نفر از بندگان خدا ظلم كنم. به‌خاطر همين منطق، اميرالمؤمنين همه‌ى مشكلات دوران خلافت خود را لمس كرد و با آنها مواجه شد؛ چون عدالت او بود كه آن دشمنها و دشمنيها را عليه او به‌وجود مى‌آورد. اميرالمؤمنين ايستادگى كرد و به‌خاطر مواجهه با مشكلات و حل آنها حاضر نشد از عدالت دست بردارد؛
عدالت امام مهدی (عج):
روایات بسیاری که درباره عصر ظهور امام مهدی(عج) وارد شده، فهمیده می شود که عدالت و امنیت از برترین دستاوردهای حکومت امام موعود(ع) است.