عدالت چه رابطه اي با وحدت و همبستگي مردم دارد؟

مطالب دیگر:
📎پاورپوینت در مورد جنگ نرم 📎دانلود 6 مقاله جدید انگلیسی درمورد موضوع کیفیت حسابرسی📎دانلود 11 مقاله جدید انگلیسی درمورد موضوع حاکمیت شرکتی📎دانلود 6 مقاله جدید انگلیسی درمورد موضوع چرخه عمر شرکت📎پاورپوینت نجات آب 📎آموزش کامل و حرفه ای طراحی سایت HTML5-CSS3-JQuery📎دانلود پاورپوینت کارآفرینی 📎پاورپوینت منابع طبیعی📎دانلود پروژه شبکه های حسگر بیسیم wsn📎راهنمای جامع برنامه نویسیC#📎نقشه اتوکد شهر همدان📎ترجمه مقاله بررسی خواص جوش محیطی لیزری خط لوله بوسیله تست های کششی سفتی و ضربه ای شارپی 📎مدار میکرو کنترلی 📎مقاله امنيت در لينوکس📎پاورپونت آموزش فتوشاپ فصل 9📎اقدام پژوهی : تاثیر بگارگیری شیوه ترکیب هنر در آموزش درس های بخوانیم و بنویسیم پایه اول ابتدایی📎اقدام پژوهی : افزایش موفقیت تحصیلی دانش آموزان با تاکید بر روش های نوین نمایشی📎اقدام پژوهی : توانمندسازی کارکنان مدرسه با بکارگیری اصول مدیریتی 5 s📎اقدام پژوهی : شیوه های پرورش تفکر و زیبایی اندیشه در دانش آموزان📎اقدام پژوهی : چگونه می توانم با کمک درس انشا تفکر خلاق را در فراگیرانم بهبود بخشم .
تحقيق عدالت چه رابطه اي با وحدت و همبستگي مردم دارد؟|31019515|ll5
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان عدالت چه رابطه اي با وحدت و همبستگي مردم دارد؟ را مشاهده می نمایید.

تحقیق
متشکل از 66 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

*توجه: مطالبي را که دراينجا قيد مي نماييم صرفا نظريه ايست شخصي و مسلماً دراين بين تضاد ديدگاهي وجو دارد پس ازشما خواننده عزيز خواهشمنديم که پش از مطالعه نظر خودرا ارائه نماييد که انشا اله باهم به نتايجي مثبت برسيم.
عدالت چه رابطه اي با وحدت و همبستگي مردم دارد ؟
پاسخ به اين سوال بستگي به نوع ديدگاهي دارد که به اين سوال مي نگريم. و اما ديدگاه ما:
گفتيم که عدالت يعني قراردادن هرچيزي درجاي خودش درواقع عدالت همان ايجاد نظم و امنيت است. وايجاد عدالت ونظم تنها وقتي ميسر مي شود که در جامعه همبستگي و همدلي باشد.اما همانطور که واضح است به دلايل مختلف در يک حکومت و دريک دولت نظم حق ورودبه سياست را دارد يکي از دلايل ورود عدالت به سياست را ميتوان به وجود آوردن امنيت وآرامش خاطر ملت و درکل در عدالت اجتماعي يافت. اگر از منظري مردمسالار بخواهيم پاسخي براي اين سوال بيابيم بلاشک پاسخ اين است که عدالت درسياست و حکومت ابزاري براي ايجاد امنيت و نظم در يک جامعه جغرافيايي و نحوه تعامل آن جامعه با جوامع ديگر در جهت حفظ منافع ملي جامعه اصلي و بديهي است که در اين ديدگاه همه افراد ساکن در جامعه مادر داراي حقوقي يکسان هستند که هيچ ارتباطي به مذهب و دينداري آنها ندارد. در اين ديدگاه اگر يک باز نگري به عالم سياست بکنيم مي بنيم که عدالت نه فقط در ايران بلکه در تمام دنيا يک سري کارهايي هستن که باعث حفظ حکومت يا بهتر بگوييم حفظ همبستگي ملي مي شود که درسايه ي اينکارها خونريزي، دروغ، حق کشي ،فقر و خيلي کارهاي ديگر را ميتوان درجامعه به حد قابل کنترلي رساند. بايد توجه داشت که:
ايجادعدالت دريک اجتماع فقط به امور شخصي محدود نمي شود و تنها براي اداره زندگي فردي نيست، بلکه براي تنظيم و اداره کل جامعه است
ما شاهد اين بوده وهستيم که در کشور ما درطول تاريخ بارها اتفاق افتاده است که مردم عامه به صحنه آمده اند وآن شده که شاهديم. بارها ملت انقلاب کرده اند و هنوز هم اين حرکت ادامه دارد .در واقع ميتوان اينچنين برداشت کرد که ؛مردم با همبستگي ووحدت کلمه خواستاردولت عادل و منظم بوده وهستند.
اما نکته ي مهم اينجاست که چرا ملت ما درآن روزها برعليه نظام قيام کردند؟
اگر کمي دقت کنيم مي بينيم که ملت براي عدالت قيام کردند. آري ملت ما شاهد بي عدالتيهايي بودند که نتيجه اي داشت به وسعت فقر و زشتي ظلم.
ملت ما آنروز برعليه بي عدالتي و بي نظمي بپاخواستند. ميدانستند تا عدالت نباشد حق کشي ادامه خواهد داشت. ناامني و بي نظمي مردم را وا داشت تا با وحدت و همبستگي براي گرفتن حق خود و نيل به عدالت و نظم تلاش کنند و نتيجه هم گرفتند.
ملت حقش را در پي عدالت مي بيند . پس مطمئناً براي بدست آوردن عدالت که درپي آن رسيدن به حق تک تک افراد ملت است بايد باهم متحد باشند. پس مي بينيم که عدالت و وحدت دو مقوله ي همراستا هستندکه نميتوان آنها راازهم جداساخت. در کشورما ملت عدالت را به وجود آورده اند وخوشبختانه عدالت هم درسايه ي دين خدا و معنويت توانسته است به موفقيت روزافزون ملت اسلامي کمک کند.