دانلود تحقیق در مورد عشایر

مطالب دیگر:
📜تحقیق درباره تاريخ مرگ مدرن📜تحقیق درباره مراحل آماده سازی قطعه جهت متالوگرافی 📜تحقیق درباره مراحل طراحي قالبهاي برش📜تحقیق درباره مردم مدينه ورسول اكرم📜تحقیق درباره مشخصات و ويژگيهاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي سكونتگاههاي خودرو📜تحقیق درباره معاد و آْخرت📜تحقیق درباره معرفي گياهان📜پاورپوینت ظهور و گسترش تمدن ایرانی اسلامی درس نهم تاریخ 2 پایه یازدهم 📜تحقیق درباره معرفي واحد پتروشيمي رازي 📜تحقیق درباره مشخصات و ويژگي هاي كلي نرم افزار📜تحقیق درباره مفا‌هيم‌پا‌يه فن‌آوري‌اطلا‌عات📜تحقیق درباره مقايسه ايي توصيفي بين ابزارهاي حل مسئله📜تحقیق درباره روش دياليز با پيوند کليه 📜تحقیق درباره مقدمه ای بر هنر كاشی كاری📜تحقیق درباره مقدمه اي براي بهشت دانته📜تحقیق درباره مكانيسم سلول📜تحقیق درباره توبه چیست📜تحقیق درباره مندليف📜تحقیق درباره مهندسي شيمي نفت 📜تحقیق درباره مهندسين معکوس و مهندسين مجدد
دانلود, تحقیق ,در ,مورد ,عشایر |760992|ll5
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود تحقیق در مورد عشایر را مشاهده می نمایید.

دانلود تحقیق در مورد عشایر

فرمت فایل: ورد

تعداد صفحات: 9

عشایر

كوچ نشيني كهن ترين شيوه زيست بشر است كه پابرجا بودن آن تا عصر حاضر از بزرگ ترين جاذبه هاي اين شيوه معيشت است و همين شيوه خاص زندگي سبب شده ايلات و عشاير «ديدني ترين جاذبه عصر تكنولوژي» لقب بگيرند. عشاير به شيوه اى جذاب و باورنكردنى طى قرن ها وسال هاى طولانى اقدام به حفظ سنن و آداب و رسوم گذشته خود نموده اند و اين اصالت به جاذبه اى براى صنعت گردشگرى تبديل شده است. مسكن عشاير و نوع زندگى آن ها، زبان و موسيقى، غذاهاى محلى، صنايع دستى، رقص و لباس هاى محلى به همراه آيين هاى به جاى آوردن جشن هاى عروسى و محلى از مهم ترين جاذبه هاى ايلات و عشاير است. بارزترين مشخصه ايلات و عشاير شيوه زيست آنان است كه بر خلاف يك جا نشينان روستايي و شهري, در كوچ و نقل و انتقال دايمي سياه چادرها و رمه هاي خود هستند. عشاير كوچ رو كه يكي از جاذبه هاي مهم گردشگري فرهنگي به شمار مي آيند در همه نقاط ايران, در حوزه هاي غرب و جنوب غرب, شرق و جنوب شرق, شمال غرب, شمال شرق و مركزي ايران ايلات و عشاير پراكنده شده اند.

ايلات و عشاير حوزه غرب و جنوب ايران

در حوزه غرب و جنوب ايران رشته كوه هاي زاگرس كشيده شده كه داراي بيش از ده ميليون هكتار جنگل بلوط, بادام كوهي و پسته وحشي و آب و هواي مرطوب و مراتع غني است. وجود خصوصيات طبيعي ياد شده سبب شده ايلات و عشاير متعددي دراين منطقه پراكنده باشند. رشته كوه هاي زاگرس از كوه هاي آرارات در شمال آغاز و تا استان فارس در جنوب ايران تداوم يافته و از آن جا به موازات خليج فارس به شرق كشيده شده و به كوه هاي پاكستان مي رسند. منطقه ياد شده شامل استان هاي كردستان, كرمانشاه, ايلام, اصفهان, چهارمحال و بختياري, كهگيلويه و بوير احمد و فارس مي شود. وجود ارتفاعات سرسبز و خنك, در كنار دره هاي پرآب و جنگلي و دشت هاي معتدل و نسبتا گرم در يك محدوده نزديك گاه زندگي كوچ نشيني در چارچوب يك منطقه محدود را ميسر ساخته و دام داران را از رنج كوچ هاي طولاني و برون منطقه رهايي بخشيده است.