فرايند مشاوره (Process consultation)

مطالب دیگر:
🔗سنجش شبکه ی نیرو و دقت و ورودی و خروجی مبدلها و تکنولوزی مبدلهای دیجیتال و ...🔗بررسی رابطه بین کارآفرینی شرکتی , بازار گرایی , انعطاف پذیری سازمانی و رضایت شغلی🔗بولتن آموزشي آنفلوانزاي طيور🔗نگاهی به تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده)🔗نگاهی به اشتباه از نظر حقوقی و رویه قضایی🔗سازگاری با طبیعت و بررسی معماري پايدار و مفاهیم آن🔗بررسی رشد تکامل دوره ی خردسالی و بازی و تغذیه کودکان🔗ازت و بررسی روشهای آنالیز خاک و معرفي SPAD و انواع و اصول کار آن🔗بررسی IT و تصمیم های مدیریتی و حمایت کامپیوتری🔗یادگیری HTML🔗آزمایشات شیمیایی مربوط به اندازه‌گیری عناصر و ترکیبات موجود در آب🔗بررسی آبها و سفره های زیرزمینی و انواع و مدیریت آنها🔗بررسی نظام بانكداري اسلامي و ربوی و قوانین آن🔗بررسی زنبور و زنبورداری و لوازم و محل آن🔗دانلود پاورپوینت: بررسی روش های مدیریت سیلاب در کشور ژاپن، بسیار کامل و جامع🔗دانلود پاورپوینت فصل 18 و 20 درس مبانی و مدیریت فناوری اطلاعات، تکنوکراسی وتکنو پولی و فرهنگ و🔗دانلود پاورپوینت: بررسی معماری و بنای كاخ هشت بهشت اصفهان🔗دانلود پاورپوینت: بررسی معماری و هنر مصر باستان، جامعترین در سطح اینترنت🔗دانلود پاورپوینت: بررسی اصول و ملاحظات طراحی خوابگاه دانشجویی ، بسیار جامع و کامل🔗دانلود پاورپوینت: بررسی جامع ساختار و ویژگی ها و کاربرد چغندر قند و آفتابگردان و پنبه و گندم
فرایند مشاوره (Process consultation)|761010|ll5
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان فرايند مشاوره (Process consultation) را مشاهده می نمایید.

فرايند مشاوره (Process consulatation)

فرمت فایل: ورد

تعداد صفحات: 17

بخشی از متن

فرايند مشاوره يك تكنيك OD مي باشد كه در آن يك مشاور به سازمان مراجعه كننده براي درك ، فهم و كنترل وقايعي كه پيرامون آن سازمان اتفاق مي افتد، كمك مي كند. در فرايند مشاور، مشاور OD به سازمان مذكور كمك مي كند تا بياموزد چگونه مشكلات خود را حل كند فرايند مشاوره، به وسيله راههاي مختلف بسياري از موضوعات اصلي پيشرفت سازماني را ارائه مي‌دهد اين روش از يك مأمور تغيير وضع يا مشاور عملياتي استفاده مي كند كه به عنوان يك معلم عمل مي كند تا آن سازمان را در يادگيري چگونگي استفاده از روشهاي علمي مانند بازديد ابزارآلات، مصاحبه هاي سازماندهي شده يا مجموعة اطلاعات جرايي وابسته براي تشخيص و حل مشكلات خود، ياري رساند. مشاور همچنين اعضاي سازمان را راهنمايي مي كند تا چگونه تكنيك هاي ويژة حل مشكلات OD را به انجام برسانند. هدف نهايي براي سازمان، رسيدن به خودكفايي به وسيلة آگاهي از چگونگي برخورد با مشكلات مربوط در هنگام نبود مشاور مي باشد.براي فهميدن مراحل مشخص در فرايند مشاوره كه توسط شين (schein) طرح‌ريزي شده است ما از مثال يك مشاور استفاده خواهيم كرد كه با شركت CDE كه توليد كننده و فروشنده لوازم آرايشي مي باشد همكاري مي كند. اولين مرحله برخورد نخست با اين شركت كه معمولاً توسط شخصي كه در اين شركت مشكلات موجود را درك مي كند و در تلاش براي حل آنها مي‌باشد شروع مي شود در مثال CDE رياست فروش مشاور ، دكتر آيو (IO) را براي مشورت در مورد آن چيزي كه او به عنوان بالابردن بازده پرسنل فروش و مديران در نظر داشت.

مرحلة دوم توسعه دادن قرارداد است. در ابتدا ملاقاتهاي اكتشافي ،‌يعني رياست فروش با تصميم گيرنده هاي ردة بالا ديگر رؤسا و رئيس سازمان براي مشخص كردن مشكلات، توضيع نقش مشاور و تنظيم كردن كارهايي كه انجم خواهد شد، ملاقات مي كند. يك قرارداد رسمي براي مشخص كردن موضوعاتي مانند زمان و دستمزد شخص طرف قرارداد تنظيم مي شود. يك قرارداد روانشناختي كه شامل انتظارات و اهداف سازمان و اهداف دكتر آيو مي شود نيز تنظيم شد. شركت خواستار كاهش هزينه هاي مي باشد و دكتر آيو از شركت مي خواهد كه اين اقدامات را تنها براي كاهش هزينه ها به كار نگيرد بلكه اطمينان حاصل كند كه شركت مي تواند به بازدهي آينده را برطرف كند علاوه بر اين ، او از سازمان انتظار بررسي و بازبيني مشكلاتي را كه مشاوره براي آنها روشن مي سازد را دارد.